Divendres, 4 d'octubre de 2019
20 h.: Entrada falsa
des del carrer Pérez Galdós, plaça Major, avinguda Sants Patrons i plaça del Regne fins les Muralles del Mercat.

22 h.: Olla Moruna a la plaça del Regne.

23.30 h.: Ball de Túniques i Gel·labes amb orquestra a la plaça del Mercat.

dissabte, 5 d'octubre de 2019

10 h.: Esmorzar de filaes al campament fester i a les seues kàbiles, quarters o massets.

14 h.: Dinar de filaes al campament fester i a les seues kàbiles, quarters o massets.

18 h.: Entrada de Caps d'esquadra i bandes. Itinerari invers al recorregut. En l'edifici de Telefònica, les bandes interpretaran Moros Espanyols.

19 h.: GRAN ENTRADA MORA I CRISTIANA. Itinerari: avinguda Luis Suñer, carrer Salvador Enguix, Plaça de la Constitució, Major Santa Caterina, Correus, Avinguda Sants Patrons, Plaça del Regne i Plaça del Mercat.

A les Muralles es representarà l'entrega de la Vila d'Alzira al rei en Jaume I el Conqueridor, duta a terme el 30 de desembre de 1242.

22.30 h.: Sopar de baix braç a la plaça del Mercat

23.30 h.: Discomòbil a la plaça del Mercat.


Diumenge, 6 d'octubre de 2019

10 h.: Esmorzar al campament fester.

11.30 h.: DESFILADA pels carrers de la Vila. Itinerari: plaça Major fins l'església de Santa Caterina on, a les 12.45 es farà l'OFRENA D'ALIMENTS a la nostra patrona, Santa Caterina. En acabant, la comitiva seguirà fins la plaça del Regne.

14 h.: Dinar de germanor a la sala La Masia i lliurament de reconeixements als nous festers i premis del concurs de caps, filaes i trages.

 

DIMECRES, 9 d'octubre de 2019

11 h.: Homenatge a Jaume I, on l'associació imposa una corona de llorer al Conqueridor, a la plaça de la Constitució.

DISSABTE, 9 de novembre de 2019

19 h.: Exhaltació de la Fallera Major d'Alzira, al Gran Teatre d'Alzira.

DIUMENGE, 10 de novembre de 2019

12 h.: Exhaltació de la Fallera Major d'Alzira Infantil, al Gran Teatre d'Alzira.

DILLUNS, 30 de desembre de 2019

18 h.: Baixada de la bandera d'Alzira, processó i commemoració del 777 aniversari de la Conquesta de Jaume I d'Al-Jazira.

diuMENGe, 5 de GENER DE 2020

18'30 h.: Cavalcada de Reis Mags

DiSSABTE, 4 D'ABRIL DE 2020

19'30 h.: Pregó de la Setmana Santa al Gran Teatre.

8 AL 10 DE MAIG DE 2020 - MIG ANY FESTER (PER CONFIRMAR)

DIJOUS, 7 DE MAIG DE 2020

18 h.: Muntatge del campament fester.

divendres, 8 DE MAIG DE 2020

21'30 h.: Sopar de germanor a la plaça del Mercat i discomòbil

DISSABTE, 9 DE MAIG DE 2020

12 h.: Unflables i animació infantil.

14 h.: Dinar (paella)

22 h.: Sopar

23'30 h.: Actuació.

DIUMENGE, 10 DE MAIG DE 2020

10 h.: Esmorzar i desmuntatge del campament.

DISSABTE, 23 DE MAIG de 2020

20 h.: Entrada de Picassent

22 h.: Sopar convidats per la filà Llauradors de Picassent.

DIUMENGE, 6 DE JUNY  de 2018

08 h.: Romeria a la Murta. Concentració, recollida de canyes, benedicció dels romers i eixida des de l'església de Santa Caterina.

12'45 h.: Ofrena de flors a la Verge de la Murta.

13 h.: Eucaristia

14 h.: Dinar.

16'30 h.: Entronització de la Verge a la seua Capella i retorn a Alzira.

 

ORDRE D'EIXIDA 2019

Estendard de l'associació

BÀNDOL CRISTIÀ

CREUATS de Quart de Poblet

FILÀ CREUATS RIBERENCS (caps: Vicent Castillo i Bernat Calatayud)

Banda de la Societat Musical d'Alzira

 

CORSÀRIES DE LA RIBERA (cap: Mati Pla)

Xaranga Sargantana (Capitania Cides i Creu daurà)

 

LLAURADORS DE PICASSENT (cap: Voro Albert)

CORT FALLERA MAJOR INFANTIL D'ALZIRA (cap: Inés Brines)

CORT FALLERA MAJOR INFANTIL D'ALZIRA (cap: Mer Bohigues)

Agrupació Musical de Senyera (Xàbia i Mer Bohigues)

 

CONTRABANDISTES-BANDOLERES

Abanderada: Ángela Bosch

Filà infantil

Xaranga The Afro's (Pérez Barceló i Ragón Fález)

Esquadres adultes (caps: Adela López i Rosa Villena)

Asociación Musical Adelum de Villena (75 aniversario de los Andaluces i Margo Climent)

Tambors de batalla

Estendard i carro d'infants

 

CARROSSA DE NA VIOLANT D'HONGRIA I REI EN JAUME (Marian Sanz i Vicente García)

 

CAVALLERS CONQUERIDORS DEL REI EN JAUME (cap: David Mercado)

Colla La Murga de les Barraques de Carcaixent (Tafaners 2014 i Adalid)

 

BÀNDOL MORO

MERCADERS (caps: David Chordà i Bernat Iñigo)

Unió Musical de la Pobla Llarga (Jamalajam i El Kàbila)

 

SULTANIA 2019

COMPARSA MORA DE LA VILA

Carrossa infantil

Esquadra femenina (cap: Mila Martínez)

Esquadra masculina (cap: Juan Alfonso Gómez)

Sucroband (Roperia Ximo i Als Moros Vells)

Ascampa el poll (Moros Espanyols i President)

L'Associació Musical de Picassent (Éxodo i Sisco)

 

CARROSSA DEL SULTÀ VORO BOLUDA I LA SEUA FAVORITA CARMEN MARTÍNEZ

 

---

DiSSABTE, 15 DE JUNY DE 2019

21 h.: Presentació de l'abanderada de la filà Contrabandistes-Bandoleres en l'hotel Lluna.

DiSSABTE, 22 DE JUNY DE 2019

19 h.: Festa de convivència al casal de la Falla Sants Patrons.

DiSSABTE, 29 DE JUNY DE 2019

22 h.: Sopar homenatge a Conill, organitzat per la Comparsa Mora de la Vila a la sala Rex Natura.

 

DiSSABTE, 31 D'AGOST DE 2019

20 h.: Entrada de la Barraca d'Aigües Vives

DIMECREs, 11 DE SETEMBRE DE 2019
17'30 h.: Reunió del jurat per a dirimir el guanyador del X concurs de cartells, a la Casa de la Cultura.

diMARTS, 17 de setembre de 2019

20 h.: Conferència a la Casa de la Cultura (conferenciant per confirmar).

DIMECRES, 18 de setembre de 2019

20 h.: Ruta per la Vila (recorregut per confirmar)

DIJOUS, 19 de setembre de 2019

20 h.: Conferència a la Casa de la Cultura (conferenciant per confirmar).

divendres, 20 de setembre de 2019

20 h.: Ruta per la Vila (recorregut per confirmar)

DiSSABTE, 21 de setembre de 2019

20 h.: Presentació de càrrecs al Gran Teatre i de l'obra guanyadora del X concurs nacional de cartells.

diumenge, 29 de setembre de 2018
19 h.: Missa a Santa Caterina en honor a la patrona d'Alzira, la Mare de Déu del Lluch.

20 h.: Processó de retorn de la Verge del Lluch al seu Reial Santuari.